YAĞKARTI uygulaması tamamen ücretsizdir.

YAĞKARTI uygulamasına kayıtladığınız aracınıza dair periyodik bakım, arıza – onarım, sarf malzeme girişi gibi teknik işlemleri dijital yollarla saklayıp, ihtiyaç duymanız halinde kolayca erişebileceğiniz ve raporlayabileceğiniz mobil ve web tabanlı bir araç bakım takip programıdır.

YAĞKARTI uygulaması araç muayenesi, trafik sigortası, kasko, araca özel diğer muayene, yük ve yolcu sigortası … gibi süreli işlemleri, süresi gelmeden önce hatırlatır.

YAĞKARTI uygulaması ilgili işlemin bitiş tarihinden itibaren kaç gün önce uyarılmak istediğinizi sorar. 0 – 30 gün arasında bir değer girerek kaç gün önce uyarılmak istediğinizi siz belirlemiş olursunuz.

YAĞKARTI uygulaması SMS, E-Posta ve Mobil Bildirim ile tamamen ücretsiz bir şekilde aracınıza özel uyarıları iletmektedir. Ayrıca Üye Servis Noktalarımızda yapılan işlemler bittiği anda da uyarı mesajı iletilmektedir.

YAĞKARTI uygulamasına aracınıza ait istediğiniz dokumanı yükleyebilir, ihtiyacınız halinde cihazınıza indirip işleminizi yapabilirsiniz.

YAĞKARTI uygulaması üzerinden, Üye Servis Noktası ilgili araca kendi servisinde yapmış olduğu işlemi görmektedir. Ayrıca başka Üye Servis Noktalarının yapıp kayıtladığı veya araç sahibinin diğer servislerde yaptırıp kendisini kayıtladığı işlemi Servisimle Paylaş onayı verirse bu işlemi ziyaret ettiği Üye Servis Noktalarıyla paylaşmış olur. Ancak paylaşılması onay verilen işlem için Üye Servis Noktası İşlem Tarihi, Araç Plakası, Araç Km Bilgisi, Kullanılan Malzemeleri görür. İşlemin yapıldığı yer, tedarikçi ve tutar bilgileri asla gösterilmez.

YAĞKARTI uygulaması üzerinden aracınıza başka servislerin hangi tarih ve km’de hangi işlemleri yaptığı, hangi parçaları değiştiği bilgisi sayesinde, Üye Servis Noktasının mükerrer işlem yapmasını önlemiş olur. Ayrıca arıza, onarım, … işlemlerinde önceden değişen parçaları yada yapılan işlemleri görerek alternatif işlemlere yönelmesi sağlanır.

YAĞKARTI uygulaması sayesinde paylaşılması onay verilen işlem için Üye Servis Noktası İşlem Tarihi, Araç Plakası, Araç Km Bilgisi, Kullanılan Malzemeleri görür. İşlemin yapıldığı yer, tedarikçi ve tutar bilgileri kapalı olarak görmektedir.

YAĞKARTI uygulamasıyla işlemin tutarı, ödenen tutar ve kalan tutar bilgilerine ulaşabilir ve raporlayabilirsiniz.

YAĞKARTI uygulamasındaki Sarf Malzeme Raporu, aracınıza almış olduğunuz ve belirli ömrü olan malzemelerin takibinde kullanılır. Örneğin X aracınızdaki lastikte bir hata olduğunu fark ettiniz. İlgili lastiği hangi tarihte, araç km, alınan yer, tutar bilgileriyle size raporlayarak işlemlerinizi garanti işlemlerinizi daha hızlı ilerletmiş olursunuz. 

YAĞKARTI uygulamasına girilen hiçbir veri kaybolmaz. Hatalı bilgi girişi sebebiyle silinip, düzeltilen işlemler bile akıllı sistemler sayesinde kayıtlı kalmaktadır.

YAĞKARTI uygulaması Yurtiçindeki güvenli sunucularda verileri saklamaktadır.